AVENTURI ÎN ȚARA VIRTUȚILOR

REGIA: MELANIA AȘTILEAN

Aventuri în Țara Virtuților este o poveste care se desfășoară într-o lume imaginară în care trăiesc personaje care reprezintă diverse virtuți: Curaj, Înțelepciune, Cumpătare, Înțelegere, etc. În această lume, personajele se confruntă cu provocări și obstacole care le testează caracterul și le îndeamnă să-și dezvolte virtuțile în care cred. În timp ce se confruntă cu diverse provocări, personajele învață să colaboreze și să se ajute unii pe alții, dezvoltând astfel spiritul de echipă și solidaritate. Este o poveste care încurajează valorile pozitive și îndeamnă copiii să-și dezvolte propriile virtuți pentru a face față provocărilor vieții.

Povestea este pusă în scenă de copiii din grupa de actorie, vârsta 7-9 ani, sub ghidarea actriței Melania Aștilean și este încununarea unui curs de 4 luni.

Distribuția

Mara Berindean
Alma Catalea Biriș
Aida Crișan
Elisa Duda
Ana Medeea Mureșan
Sandra Adriana Petruțiu
Irina Purdea
Eveline Ecaterina Robu
Elisa Tilea
Eva Tilea
Isabella Trifan
David Țuțu
Sophie Veisa

Trailer

Informații utile

Data

29 ianuarie 2023, ora 19:00

Locație

Cinema Dacia

Preț bilet

Intrare liberă

Shopping Cart
Scroll to Top