FAȚA NEVĂZUTĂ A LUNII

REGIA: DIANA ȘERBAN

Gelso, un băieţel extrem de inteligent, ia hotărârea să nu permită anotimpurilor să-şi urmeze ciclul firesc până când Selena, mama lui, plecată într-o expediţie de cercetare pe Lună pentru o perioadă nedeterminată, nu se va întoarce… Care sunt implicaţiile şi soluţiile?!

O comedie cu multe personaje complexe, dar și haioase, în care copiii din grupa de excelență a școlii noastre reușesc să se întreacă pe ei înșiși.

Distribuția

Aniela Anchidin
Margot Blondel
Norbert Farczadi
Mihai Gaidoș
Sofia Jalbă
Alexandru Muntean-Grădinaru
Daria Mureșan
Oana Elena Negru
Diana Andreea Paul
Luca Răzvan
Alexandra Sighiartău
Raul Todor
Alexa Trifan
Vlad Vancea

Trailer

Informații utile

Data

27 ianuarie 2022, ora 19:00

Locație

Urania Palace

Preț bilet

Intrare liberă

REGIA: Diana Șerban

FAȚA NEVĂZUTĂ A LUNII

adaptare după Laurențiu Budău

27 Ianuarie, ora 19:00, URANIA PALACE

Gelso, un băieţel extrem de inteligent, ia hotărârea să nu permită anotimpurilor să-şi urmeze ciclul firesc până când Selena, mama lui, plecată într-o expediţie de cercetare pe Lună pentru o perioadă nedeterminată, nu se va întoarce… Care sunt implicaţiile şi soluţiile?!

O comedie cu multe personaje complexe, dar și haioase, în care copiii din grupa de excelență a școlii noastre reușesc să se întreacă pe ei înșiși.

Distributia:

Aniela Anchidin
Margot Blondel
Norbert Farczadi
Mihai Gaidoș
Sofia Jalbă
Alexandru Muntean-Grădinaru
Daria Mureșan
Oana Elena Negru
Diana Andreea Paul
Luca Răzvan
Alexandra Sighiartău
Raul Todor
Alexa Trifan
Vlad Vancea
 
Participarea este permisă doar pentru persoanele care sunt vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 şi pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare, persoanele care prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore sau rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore, respectiv persoanele care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi şi a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2, în condiţiile stabilite prin ordinul comun al ministrului culturii şi al ministrului sănătăţii, emis în temeiul art. 44 şi al art. 71 alin. (2) din Legea nr. 55/2020, cu modificările şi completările ulterioare.
 
Copiii sub 12 ani nu au nevoie de certificat verde pentru a putea participa.

Vezi si alte spectacole

Shopping Cart
Scroll to Top