THYSBE ȘI PYRAM

REGIA: ELENA IVANCA, RALUCA LUPAN

ADAPTARE DUPĂ "VISUL UNEI NOPȚI DE VARĂ" DE W. SHAKESPEARE

 În exercițiile de imaginație propuse în cadrul atelierului de teatru, dicție și improvizație, am încercat să explorăm dedesubturile profesionale și interioare specifice unei trupe de teatru, folosindu-ne de textul lui Shakespeare – “Visul unei nopți de vară”.

Personajele trupei de amatori prezentată în piesă oferă oricărui iubitor al scenei prilejul să își exploreze universul creativ. Ne-am imaginat. Ne-am jucat ca și cum am fi pe marile scene și am improvizat până când visul de a fi în fața unui public a devenit realitate.

Spectacol susținut de grupa de actorie pentru adulți.

Distribuția

Iuliana Bocicor  
Elena Ramona
Anca Dumitrita Fenesan
Ciprian Diosan
Cristina Gheorghe
Cătălin Ilea
Paul Todea Nicodin
Ovidiu Oltean
Raluca Ghiran
Alina Szuz
Alexandra Tritean

Informații utile

Data

24 iunie 2019, ora 19:00

Locație

Cinema Dacia

Preț bilet

Intrare liberă

Shopping Cart